Kadra

To nasze nauczycielki sprawiają, że nasza Leśna Akademia staję się prawdziwą przygodą dla przedszkolaków. Każda z nich oprócz wiedzy
i doświadczenia wnosi swoje pasje i uśmiech każdego dnia
– nawet w niepogodę!

 

Estera Nadolna, nauczycielka

Pedagog, specjalista ds. wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, nauczyciel pracujący metodą Marii Montessori. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uczestniczka Propedautycznego kursu pedagogiki Marii Montessori w zakresie edukacji wieku dziecięcego w Stowarzyszeniu Montessori,
jak również szkolenia: ,,PECS -system funkcjonalnego porozumiewania się, komunikacja alternatywna.”  Czynnie wspiera akcje ,,Szlachetna Paczka”.

 

 

 

Olajumoke „Jummy” Salami, nauczycielka – native speaker

Nauczyciel Montessori. Ukończyła Uniwersytet Ibadan w Nigerii na specjalizacji język angielski oraz edukacja specjalna. Posiada Certyfikat Nauczania języka angielskiego Federalnego Kolegium Oświaty
w Nigerii. Jej ostatni kurs Montessori w Poznaniu jest „wisienką na torcie” w przygotowaniu pedagogicznym. Powiedzenie „łatwiej jest wychować silne dzieci niż naprawić załamanego człowieka” miało ogromny wpływ na jej sposób myślenia jako dziecka i skłoniło do zostania nauczycielem. Pochodzi z Nigerii, gdzie zrozumiała, że nauczanie dzieci przez zabawę stało się jej pasją. Jej siłą jest talent do prowadzenia dzieci do uzyskania jak najlepszej edukacji w radosnej atmosferze. Uważa, że nauka dla dzieci powinna być wywoływana przez radosną pracę – coś czego dzieci zawsze z ochotą będą się podejmować. Zachęcanie dzieci do nauki poprzez dodatkowe aktywności tj. sztuki plastyczne, śpiew, taniec itd. jest dla niej największą pasją.

Jest osobą bardzo zmotywowaną, ciekawą nowych doświadczeń i chętną do nauki. Otwarta na świat i towarzyska bardzo szybko zyskuje sympatię dzieci.

 

Paulina Fryska, nauczycielka

Nauczycielka Montessori, pracująca metodą od 3 lat. Łączne doświadczenie zawodowe wynosi 6 lat. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Z zawodu także pracownik socjalny oraz doradca zawodowy, jednak to praca
z dziećmi jest według niej zawodem, który daje najwięcej satysfakcji i radości. W swojej pracy podąża za dzieckiem, jego potrzebami
i rozwojem. Uwielbia swobodne rozmowy
z podopiecznymi, śpiewanie i wykonywanie wszelkich prac technicznych oraz plastycznych. Uczestniczka kursów
m.in. klanzy i bajkoterapii.

W swojej pracy kieruje się słowami Marii Montessori:
„Postawa nauczyciela musi zawsze wynikać z miłości”.

 

Joanna Kraszkiewicz, nauczycielka

Ukończyła studia magisterskie na specjalizacji Edukacja Elementarna i Terapia Pedagogiczna oraz studia licencjackie na specjalizacjach: Edukacja Elementarna z Przywództwem  i Komunikacja i Poradnictwo Społeczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jej dalsza edukacja odbywała się podczas Studiów Podyplomowych Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy: Pedagogika Marii Montessori – Edukacja i Terapia w Przedszkolu.

Brała udział w szkoleniach i kursach m.in.: metoda Marii Montessori, kurs języka migowego I i II stopnia SIM czy kurs opiekuna kolonijnego. Od 2005 roku pracuje z dziećmi w placówkach montessoriańskich.

 

Małgorzata Janczarczyk, nauczycielka

Pedagog, nauczyciel pracujący metodą Marii Montessori. Absolwentka Uniwersytetu im. Adam Mickiewicza w Poznaniu na kierunku edukacja elementarna i terapia pedagogiczna, pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, oraz poradnictwo i pomoc psychopedagogiczna.

Jest osobą ambitną i zmobilizowaną. Łatwo nawiązuje kontakt dziećmi, zyskuje zaufanie i rozbudza ich ciekawość. Ma doświadczenie w prowadzeniu zajęć dla dzieci w różnym wieku. Uważa, że nauka poprzez muzykę i taniec daje dzieciom mnóstwo radości i pozwala wyrazić emocje, tym samy w swojej pracy zachęca je również do wielu muzycznych aktywności.

 

Jagoda Cylwik, nauczycielka

Absolwentka Uniwersytetu im. Adam Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Wychowanie Przedszkolne i Nauczanie Początkowe. Trener I stopnia Sensoplastyki®, działa w inicjatywie społecznej „Pracownia Kuniec Dymbiec”. Zafascynowana modelem komunikacji NVC  (Porozumienie bez Przemocy) zarówno w życiu prywatnym jak i w pracy z dziećmi, wielbicielka czytania wrażeniowego wg. M. Swędrowskiej. W wolnych chwilach animatorka na festynach. Uczestniczka kursów m.in. klanzy, aktywnego słuchania muzyki wg. Batii Strauss, elementów Metody Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne.

 

Agnieszka Duda, pomoc nauczyciela

Absolwentka Uniwersytetu SWPS w Poznaniu na kierunku psychologia. Obecnie uzupełnia wykształcenie na studiach podyplomowych Collegium Da Vinci na kierunku przygotowanie pedagogiczne. To właśnie w Leśnej Akademii rozpoczęła kolejną przygodę jaką jest praca z dziećmi, która od samego początku sprawia jej mnóstwo radości, tutaj poznaje podejście Marii Montessori. 

Chce zdobywać doświadczenie pedagogiczne i rozwijać swoją wiedzę psychologiczną w tym obszarze.

Prywatnie zafascynowana uważnością i to właśnie nią stara kierować się w codziennej pracy. 

 

Olena Pluta, kierowniczka

Z zawodu inżynier, ukończyła Politechnikę Poznańską specjalizując się w Inżynierii Materiałowej. Wieloletnia instruktorka Związku Harcerstwa Polskiego, gdzie konsekwentnie realizuje swoje pedagogiczne pasje. Uwielbia pracę z dziećmi, co przełożyło się na reaktywację ruchu zuchowego na terenie Jarocina i okolic. Drużynowa gromad zuchowych, lider drużynowych zuchowych, wychowawca
i organizator letnich kolonii dla dzieci. Obecnie
jej działalność głównie skupia się na kształceniu przyszłych instruktorów harcerskich. Członkini zespołu Dzieciuff Squad, z którym wspólnie nagrała szereg piosenek dla dzieci. Lubi podróżować, szczególnie w kierunku gór. Chętnie staje w obliczu nowych wyzwań twierdząc, że nic nie rozwija lepiej niż kolejne doświadczenia.